Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on lugejatele taas avatud tavapärastel kellaaegadel Vääna tall-tõllakuuri I korrusel!

8. juulini on Tabasalu raamatukogus avatud Allan Selini  putukakollektsiooni näitus „Kiilassilm ja palvetaja“.

Inspireeru, kokka, naudi! 50 täistaimset retsepti

Maria Veski-Raudkivi

Kindlate piiridega retseptide jagamisest on minu jaoks olulisem eesmärk inspireerida sind rohkem kodus kokkama. Kokkama nii, et seda saadaks hea energia ja ehe tänutunne oma keha, tervise, tooraine ja emakese maa vastu. Et kodus valmistatud toidu nautimine ei oleks pelgalt kiire näljakustutamine, vaid tõeline kohaolus kvaliteetaeg. Kulinaarsete naudingutega täidetud elu on ju palju mõnusam, kas pole?

See raamat kostitab sind 50 täistaimse retseptiga, millest suurem osa on ka gluteeni- ja suhkruvabad. Retseptide sissejuhatustest leiad ka hulganisti väärt nippe ja soovitusi. See retseptikogu ei ole mõeldud üksnes taimetoitlastele, vaid kõigile, kes peavad lugu maitsvast ja lihtsasti valmivast, seejuures mitmekülgsest, nii meie meeli kui keha kosutavast taimsest toidust. Minu jaoks on taimne toit tõeline rõõm ja kutsun ka sind osa saama sellest värskuse ja värvide pidustusest!

Loodan siiralt, et see retseptikogu kingib sulle nii mõnegi uue lemmiku, mida serveerid armastuse ja uhkusega ka oma kallitele. Kuid tegelikult unistan veel natuke suuremalt ja ütlen, et nüüd tuleb hakata kummardamist harjutama, et vastu võtta toidetud perekonna ja sõprade rahulolev aplaus ning valmistuda selleks, et ega külalisedki naljalt lahkuda soovi.

Autorist:
Mia, Maria või vahel ka Mia Maria. Ruhnus üles kasvanud boheemlaslik hing, kes armastab kõike toiduga seonduvat: rahvuskööke, eri kultuure, loomi, spontaansust, psühholoogiat, tantsu, värve, troopikat, soojust, emotsioone ja nende jäädvustusi, ausust ja ehedust. Ta usub, et täisväärtuslik toit, kvaliteetne uni ning mõtted on meie vundament ja tervise alus. Meie toitumisel on jõud, võime ja vägi.