Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on suletud kuni 15. augustini!

Tabasalu raamatukogu on suvepuhkusel 8.07-11.08.

Olümpia lugu

Autor Kaarel Antons, Ott Järvela, Rait Männik, Johannes Vedru, Kalle Voolaid

Olümpiamängud on läbi aegade olnud ühed suurimad ja lummavaimad spordisündmused, mis on pakkunud nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele põnevust, inspiratsiooni ja mälestusi terveks eluks.
Eestis kuuluvad olümpiamängudega traditsiooniliselt kokku legendaarsed omamaised olümpiaraamatud, ent tervikteoseid olümpiamängude ajaloo kohta on ilmunud harva. Käesolev raamat pakubki lugejale haarava ülevaate kõigist seni toimunud olümpiamängudest, Eesti ja maailma sportlaste suurtest võitudest ja valusatest tagasilöökidest kuni rahvusvahelise olümpiakorralduse telgitagusteni välja. Teekond saab stardipaugu värskeimate mängude juurest ning viib lugeja viie erineva taustaga autori poolt rännakule ajas tagasi kuni Antiik-Kreeka olümpialäteteni, sobides suurepäraselt ka koolide õppematerjaliks.
Lisaks Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi fotokogule on raamatu koostajate kasutada olnud väga rikkalik ja paljuski seni nägemata fotovalik Rahvusvahelise Olümpiakomitee arhiividest. Pildid aitavad värvikalt elustada olümpiamängude võtmesündmusi, tuues esile ka sealset atmosfääri ja emotsioone. Teost täiendab põhjalik statistika, kust leiab Eesti olümpiasportlaste tulemused, aga ka näiteks olümpiatule süütajad, olümpiamedalite arenguloo ja palju muud.