Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on suletud kuni 15. augustini!

Tabasalu raamatukogu on suvepuhkusel 8.07-11.08.

Rohkem võid!

Autor Vladislav Djatšuk

Tippkokk Vladislav Djatšuk tähistab 29 aasta täitumist erinevate restoranide köökides esimese raamatuga „Rohkem võid!”
Mahuka teose ülesehitus järgib menüüd, algab peakoka tervitusampsuga ning lõpeb tillukese suupistega, mis võtab kokku eelnenud küllusliku eine. Raamatust saab muuhulgas teada, kuidas kulges väikese Vladi esimene katse teha friikaid ja mida küsis ta endalt ööl vastu profikokkade olümpiaks tituleeritud Bocuse d´Ori, tema mõtteid kohalikust toorainest ning kuuma pliidi ja külmkambri vahel askeldavast meeskonnast.
Teos on rikkalikult illustreeritud fotodega. Aastatetagused dok-kaadrid vahelduvad spetsiaalselt raamatu tarbeks valminud portreede ja toiduteemaliste vaikeludega, autoriks fotograaf Toomas Volkmann.
Restoranide Mon Repos, Päris ja Orangerie ning peatselt avatava veel nimeta koha omanik Vlad soovib lugejaga jagada ka oma armsaimaid retsepte, lisades rahustavalt: „Kui roog ei peaks õnnestuma, tule minu restorani ja ma valmistan selle sulle!” Olgu roheline õun, peitmas saladust nagu Magritte´i maalil või kuldlõikes keerdunud kahekasajala kombits, puravikusupp või musta trühvli pavlova – see raamat rõõmustab silma, suud ja südant.