Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on lugejatele taas avatud tavapärastel kellaaegadel Vääna tall-tõllakuuri I korrusel!

8. juulini on Tabasalu raamatukogus avatud Allan Selini  putukakollektsiooni näitus „Kiilassilm ja palvetaja“.

Paradiis siin ja praegu

Karl Lagerfeldi erakordne elu

William Middleton

2019. aasta veebruaris lahkus meie hulgast üks maailma kõige tuntumaid kultuuriikoone Karl Lagerfeld, kes oli kolmkümmend viis aastat legendaarse Chaneli moemaja loominguline juht. Moegigant Lagerfeld polnud kulus mitte ainult tänu sellele, et ta uuendas Chaneli kaubamärki ja tekitas pidevat kõmu ja elevust Chloé, Fendi ja omanimelise brändi kollektsioonidega, vaid ta lõi laineid ka oma isikliku eksimatult äratuntava stiiliga, mille signatuuriks olid tumedad päikeseprillid ja valge puuderdatud hobusesaba. Ja ärme unusta tema andunud kiindumust oma kallisse kassi Choupette’i!
Ajakirjanik ja kirjanik William Middleton elas aastaid Pariisis, kus ta töötas ajakirjade Women’s Wear Daily, W ja Harper’s Bazaar juures. Selle aja jooksul tegi ta Lagerfeldiga mitmeid intervjuusid, aga nad kohtusid korduvalt ka üritustel ja pidudel, mistõttu tal avanes võimalus tundma õppida ka moeguru seda poolt, mis oli tavaliselt avalikkuse eest varjatud.
Selles erutavalt hõrgus raamatus viib Middleton lugeja moetööstuse kõige salapärasematesse tagatubadesse ja kollektsioonide sünni kulisside taha, geniaalsete kunstnike, stiilsete seltskonnategelaste ja kuulsate staaride maailma, aga ta näitab ta Lagerfeldi isiklikku ja haavatavamat poolt, mida tundsid vaid tema lähimad sõbrad ja elukaaslased.