Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on lugejatele taas avatud tavapärastel kellaaegadel Vääna tall-tõllakuuri I korrusel!

8. juulini on Tabasalu raamatukogus avatud Allan Selini  putukakollektsiooni näitus „Kiilassilm ja palvetaja“.

Hüljatud kuningriik

Yaa Gyasi 

"Gifty, kes õpib Stanfordi ülikooli doktoriõppes neuroteadust, uurib seost hiirte tasuootusest tingitud käitumise ning depressiooni ja sõltuvuse vahel. Tema vend Nana oli keskkooli ajal andekas sportlane, kuid suri heroiini üledoosi ‒ sõltuvus sai alguse põlvevigastusest taastumise ajaks välja kirjutatud valuvaigistite tarvitamisest. Tema emal on depressioon, ta ei tule voodist välja ja räägib väga vähe. Giftyl endal on aga siht silme ees – leida teaduslik alus kõigile neile kannatustele, mida ta kõikjal enda ümber näeb.
Gifty matab end süvateadusesse, et muu hulgas lahendada oma perekonna kaotuse müsteerium, kuid avastab end maadlemas vajaduse ja igatsusega puhta usu, kuulumise ja lahenduste järele, mida mäletab lapsepõlve evangeelsest kirikust, mille päästetõotus on sama ahvatlevaks kui tabamatu.

Tundlikult kirjutatud ja emotsionaalselt valus „Hüljatud kuningriik“ on sügavalt liigutav portree Ghana immigrantide perekonnast, keda laastab depressioon, sõltuvus ja lein. See on romaan usust, teadusest, religioonist ja armastusest.