Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on lugejatele taas avatud tavapärastel kellaaegadel Vääna tall-tõllakuuri I korrusel!

8. juulini on Tabasalu raamatukogus avatud Allan Selini  putukakollektsiooni näitus „Kiilassilm ja palvetaja“.

TARTU KOLLAAŽID

Silver Vahtre

Kaunilt kujundatud kollaažide album näitab Tartut Silver Vahtre kompositsioonides selliselt, nagu võime linnas kõndides salamisi endale ette kujutada – maagilisena, nihestatuna olevikust ajalukku ja tagasi nagu hüperreaalses ajamasinas.
Eesti kollaažimeister, teatri- ja filmikunstnik Silver Vahtre on öelnud: „Tartust nagu paljudest teistestki linnadest on üle käinud sõda. Mõneti on see linn nagu üks ilusate hammastega suu, kust mõned hambad välja löödud. Osad nendest hambaaukudest on isegi meeldima hakanud. Aga me igatseme siiski, et sinna kasvaks uus hammas. Oma töid luues ma ikka imestan, et kunstnikud vajavad ettekujutusvõimet ja fantaasiat, et leiutada igasuguseid uusi asju. Ringi vaadates näeme, et seda, mis tegelikult juhtub, päris ise kunagi välja ei mõtle.

Linnakujundajana (või lihtsalt uudishimuliku inimesena) on mul kombeks jälgida, milliseid lugusid majad ja tänavad, pargid ja väljakud räägivad – muidugi kui kuulata tahad. Omal ajal Tallinna kujundust kavandades peegeldus igatahes osa keskkonnaproblemaatikast mu graafilistesse lehtedesse. Taas tartlaseks saanuna otsustasin võtta linnavaatluse uuesti käsile ja kuulatada, mida räägib Tartu, milliseid pilte ilmutab.”